Özel Öğrenme Bozukluğu (Disleksi) Uygulayıcı Eğitimi

Özel Öğrenme Bozukluğu (Disleksi) Uygulayıcı Eğitimi

Konu:    Özel Öğrenme Bozukluğu(Disleksi) Uygulayıcı Eğitimi

İçerik: Öğrenme Bozukluğunu ana hatlarıyla tanıma, ayırıcı tanı, kapsamlı kuramsal bilgiler çerçevesinde vaka örnekleriyle tanı, pekiştirme ve eğitim müdahalelerini hedeflenmektedir. Eğitim birbirini takip eden iki oturumda gerçekleşecektir. Kuramsal bilgiler ve tanılama, testlerle değerlendirme konularının ele alınacağı birinci aşamadan sonra ikinci oturumda Öğrenme Bozukluğu tedavi yaklaşımları terapi örnekleriyle desteklenecektir. Pratikler vakalar üzerinden yapılacaktır.9 Mart 2018 Cuma


 

Konu:    Özel Öğrenme Bozukluğu(Disleksi) Uygulayıcı Eğitimi

İçerik: Öğrenme Bozukluğunu ana hatlarıyla tanıma, ayırıcı tanı, kapsamlı kuramsal bilgiler çerçevesinde vaka örnekleriyle tanı, pekiştirme ve eğitim müdahalelerini hedeflenmektedir. Eğitim birbirini takip eden iki oturumda gerçekleşecektir. Kuramsal bilgiler ve tanılama, testlerle değerlendirme konularının ele alınacağı birinci aşamadan sonra ikinci oturumda Öğrenme Bozukluğu tedavi yaklaşımları terapi örnekleriyle desteklenecektir. Pratikler vakalar üzerinden yapılacaktır.

Ele Alınacak Konular:

 • Öğrenme Bozukluğu kuramsal yaklaşımları
 • Okul öncesinde belirtiler
 • Okul çağı çocuğunda belirtiler ve ayırıcı tanı
 • Öğrenme Bozukluğu tipleri
 • Okuma bozukluğu ve nedenleri ( Disleksi)
 • Yazı bozukluğu ve nedenleri (Disgrafi)
 • Aritmetik beceri bozukluğu ve nedenleri ( Diskalkuli)
 • Sözel Olmayan Öğrenme Bozukluğu
 • Öğrenme Bozukluğunu değerlendirmede kullanılan testler
 • Raporlama teknikleri
 • Okul ve aile ile işbirliğinde yaklaşımlar
 • Müdahale yöntemleri ve eğitsel program oluşturma
 • Vaka örnekleri üzerinde tanı değerlendirme pratikleri

 

Katılım Koşulu: Alanda çalışan Psikolog, Pdr uzmanı, yüksek lisans ve doktora öğrencileri, Psikoloji ve PDR 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile alanda çalışan özel eğitim uzmanlarına yöneliktir.

 

Eğitmen: Uzm. Psk. Füsun Kurdoğlu

Uzm. Psk. Füsun Kurdoğlu, lisans öğrenimini İstanbul Üniversitesi Tecrübi Psikoloji bölümünde, uzmanlık eğitimini Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında tamamlamıştır.

1983 -1996 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Anabilim dalında, 1996-2003 yılları arasında emekliliğine kadar Ankara Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim dalında klinik çalışma vaka değerlendirme ve eğitim hizmetlerini sürdürmüştür.

 Halen Psikolojik Hizmetler Enstitüsü‘nde(Ankara) çocuk ve ailelerle çalışmaktadır. İstanbul ve Ankara’da çocuk değerlendirme, psikolojik testler, öğrenme bozuklukları alanlarında hizmetiçi eğitimler vermektedir.

Çeşitli özel ve devlet okullarında, Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinde, Türk Psikologlar Derneği, Disleksi ve Özel Öğrenme Güçlüğü Derneği gibi mesleki kuruluşlarda eğitim ve seminerler vermiştir.  Özgül Öğrenme güçlüğü alanında yurtiçi ve yurtdışı bilimsel dergilerde yayımlanmış araştırma ve makaleleri mevcuttur.

Adres:

Kılıçdede Mah. Saadet Cad. Firuze Apt. No:138 Kat:5/5 İlkadım/SAMSUN

Eğitim Tarihi ve Saati:

7-8 Nisan 2018

09:00-17:00

Verilecek Belge: Her iki oturumu tamamlayanlara ‘’Katılım Belgesi’’, süpervizyon eğitimini tamamlayanlara ‘’Uygulayıcı Sertifikası’’ verilecektir.

Ayrıntılı Bilgi ve Başvuru için:

0850 840 84 55

0542 362 7 362

mavitaccom@gmail.com