Samsun İçin Mutlu Öğün Vakti Destek Bekliyor

Samsun İçin Mutlu Öğün Vakti Destek Bekliyor

Eğitim Öğretimin tam gün olmasıyla birlikte beslenme sorunu yaşayan sosyo ekomik düzeyi düşük öğrencilerimizin sağlıklı beslenmesine destek oluyoruz. Daha çok sayıda çocuğumuza ulaşmak için siz de destek olabilirsiniz. 

[...]

17 Ocak 2018 Çarşamba
Projlerimizin Sürekliliği İçin

Projlerimizin Sürekliliği İçin

Kuruluş web sayfamızda yer alan PROJELER linkinde gördüğünüz tüm gönüllü sivil toplum girişimlerinin devamı ve sürekliliği için kuruluş olarak "Sadece 1 Lira" destek kampanyası başlatmayı hedeflemekteyiz. Gerekli alt yapı çalışmaları tamamlanır tamamlanmaz duyurularımızı yine web sayfamız aracılığı ile yapacağız. 

(MAVİ) Sağlıklı, Huzurlu, Mutlu Toplum Aile ve Çocuklar (TAÇ) İçin, Faaliyetlermizin Sürekliliği İçin, İçinde Yaşadığımız Kendi Toplumumuz, Kendi Ailemiz, Kendi Çocuklarımız İçin, Doğrudan yada Dolaylı Olarak Mutlaka Hepmize Faydalı Olacağı İçin "Sadece 1" Lira ile Destek Olun, diyerek çağrıda bulunucağız. 

[...]

11 Aralık 2017 Pazartesi
Yetenek Avcısı

Yetenek Avcısı

YAŞAM... ZorDur...kArıŞıKtır... Ama RENKLİDİR...

İnsan içinde yaşadığı çağda öncelik sıralamasını zorunlu olarak değiştirmektedir.  Değişen sıralama bireyin kendi güçlü yanlarını göremez hale gelmesine sebep olur. Süreç bireyi daha da zayıf düşürür. Kendini unutarak yaşamın zorlukları içerisinde boğulan insan bir süre sonra yaşamın renkli taraflarını bakmasına rağmen göremez. Yetenek avcısı programımızda alanında uzman kişilerce talep eden çocukların, gençlerin ve tüm yetişkinlerin güçlü yanlarını ortaya çıkarmayı hedefliyoruz. Güçlü birey güçlü toplum sloganıyla hareket eden bu programa başvurmak için 0850 840 84 55 veya 0542 362 7 362 nolu telefonlardan iletişim kurmanız yeterli olacaktır. 

[...]

11 Aralık 2017 Pazartesi
Spor ve Psikososyal Destek

Spor ve Psikososyal Destek

Psikososyal faktörlerin insanın olduğu her alanda etkili olduğu gerçeğinden yola çıkan Mavi Taç sporda iletişim, motivasyon, çevresel faktörler, yetenek eğilimleri, zihinsel gelişim, hızlı karar alabilme, koordinasyon ve organizasyon yeteneği, enerjiyi doğru kullanma, uygun zamanda uygun müdahale vb süreçlerin öneminin farkında olarak Samsun özelinde tüm spor kulüpleri ve antrenörleri, sporcu çocuk ve gençler ile ailelerine yönelik eğitim programları planlamıştır. Planlanan eğitim progrmaları talep eden ilgili tüm gruplara sunulabilmektedir. Program ise lisanslı sporcu, antrenör ve aynı zamanda sosyal hizmet uzmanı olan Saim Sezgin tarafından yürütülmektedir. 

[...]

11 Aralık 2017 Pazartesi
Mavi Taç Tiyatro Ekibi

Mavi Taç Tiyatro Ekibi

Mavi sağlığın, huzurun ve mutluluğun rengidir. Taç ise Toplum, Aile ve  Çocuğun Başındadır. Özetle Mavi Taç ismiyle "Sağlıklı, Huzurlu, Mutlu Toplum, Aile ve Çocuk hedef ve amacındayız. Amacımızı ise "Bilgi Güçtür" sloganı ile gerçekleştirme gayretindeyiz. Sanatın değiştirici, farkettirici, iyileştirici, öğtretici ve geliştirici yönünün farkında olarak gücün kaynağının "Bilgi" olduğunu sanatla ortaya koymaya çalışacağız. Mavi Taç Tiyatro ekibi çalışmlarına başlaması için kaynak arayışlarımız devam etmektedir.  

[...]

11 Aralık 2017 Pazartesi
Farklılığı Fark Et

Farklılığı Fark Et

Mavi Taçın en temel dayanağı farkındalık çalışmalarıdır. Bunlardan bir taneside "özel öğrenme güçlüğü" olarak bilinen çouğunlukla zeka geriliği veya dikkat eksikliğiyle karıştırılan "disleksi" dir. Toplumda, eğitim kurumlarında, veli ve öğretmenlerde bu farkındalık yoksa, gelişmemişse farklılığın farkında değilsek kim bilir kaç mucize çocuğu gözden kaçırıp örseleyip yeteneklerini törpülüyoruz. Bu kapsamda kuruluş olarak "disleksi" farklılığının farkına daha çok insan varsın diye sunumlar gerçekleştiriyoruz. Talep eden tüm okul, kuruluş, veli, öğretmen ve alan öğrencilerine bu sunumları yapmaya devam edeceğiz. 

[...]

11 Aralık 2017 Pazartesi