Beck Depresyon Envanteri

Beck Depresyon Envanteri

Beck Depresyon ölçeği (BDE)  Depresyon düzeyini ölçmek için yaygın olarak kullanılan bir araçtır. Beck Depresyon ölçeği ilk olarak hastaların semptomlarını (hastalıkla ilgili belirtileri) açıklamaları; ruh hali kararsızlık, başarısızlık hissi, kendine güvensizlik, suçluluk hissi, intihar düşünceleri, ağlama, sinirlilik asosyallik, uykusuzluk, yorgunluk, iştahsızlık, kilo alma ve kilo verme, benlik gibi kriterlere göre ölçeklendirilmiştir.15 Ekim 2017 Pazar


Beck Depresyon ölçeği (BDE)  Depresyon düzeyini ölçmek için yaygın olarak kullanılan bir araçtır. Beck Depresyon ölçeği ilk olarak hastaların semptomlarını (hastalıkla ilgili belirtileri) açıklamaları; ruh hali kararsızlık, başarısızlık hissi, kendine güvensizlik, suçluluk hissi, intihar düşünceleri, ağlama, sinirlilik asosyallik, uykusuzluk, yorgunluk, iştahsızlık, kilo alma ve kilo verme, benlik gibi kriterlere göre ölçeklendirilmiştir. Yani bu duyguların var olup olmadığı varsa ne kadar yoğun olduğu yapılan testle değerlendirilir.

Testin ilk bölümünde psikolojik belirtiler değerlendirilirken ikinci bölüm fiziksel belirtileri değerlendirir.

Kişisel ve kurumsal gelişim eğitim programlarımız psikososyal grup çalışması temelinde yürütülmekte olup drama, rol-play, ısınma oyunları, interaktif etkinlikler, beyin fırtınası, takım çalışması ve en güncel yöntemlerle desteklenmektedir. Daha önceki eğitimlerimizden farklı örneklere ve hakkımızda basında çıkan haberlere ulaşmak için buraya ve renklendirilmiş ifadelere tıklayabilirsiniz.

Aile, çocuk, ergen, genç ve diğer yetişkinlere sunulan tüm kişilik ve psikolojik testler, danışmanlık ve terapi hizmetleri, bireysel ve kurumsal gelişim eğitimleri içerikleri bakımından planlı, bilimsel ve etik kurallar çerçevesinde disipline edilerek yapılandırılmıştır. Sunum ve etkinlikler, terapi ve danışmanlıklar alanında uzman akademisyenler, sosyal hizmet uzmanları, psikologlar, pedagoglar ve alanında uzman diğer profesyoneller tarafından yürütülmektedir. Bilgi ve becerisiyle bizi destekleyen akademisyen ve uzmanlarımız hakkında detaylı bilgi almak için bu linke göz atmanızı tavsiye ederiz.

Mavi Taç bir sivil toplum fikri olup temel yaklaşımı “Gelişmiş Bir Toplum İçin Çocuklara Doğru Bir Adım Daha!” prensibine dayanmaktadır. Sağlıklı, sorun çözme becerisi gelişmiş, farkındalık düzeyi yüksek yetişkinler o derece sağlıklı çocuklar demektir. Bizim için her bakımdan (fiziksel, ruhsal ve sosyal) sağlıklı çocuklar ise o derece gelişmiş bir tolum anlamı taşımaktadır. Bu temelde öncelikle sosyo-ekonomik düzeyi düşük tüm kesimlere ücretsiz sivil toplum hizmetleri sunmaktayız. Kamu yararına sunulan sivil toplum faaliyetlerinin kuruluş tüzüğü çerçevesinde geniş bir yelpazesi bulunmakta fakat şimdilik sadece Samsun İlimizde hizmet verebilmekteyiz. Ayrıca tüm bu hizmetleri sürdürülebilir kılmak için bazı özel eğitim ve danışmanlık hizmetlerini tüzük çerçevesinde belirlenen şekliyle bağış karşılığında sunma imkanına sahibiz. Diğer tüm ayrıntılar için 0850 840 84 55 veya 0542 362 7 362 nolu telefonlardan bilgi alabilir ayrıca bu linke göz atabilirsiniz. Kuruluş öykümüz ve amaçlarımız için buraya, sosyal medya ve diğerleri için renklendirilmiş alanlara tıklayabilirsiniz.    youtube   instagram   facebook     twitter