Etkili İletişim ve Beden Dili

Etkili İletişim ve Beden Dili

Program psikososyal grup çalışması yöntemi ile en fazla 15 kişilik gruplarla yürütülmektedir. Kurumumuz tüm eğitim programlarını farkında olmak temelinde kalıcı öğrenme ve beceriyi geliştirmek hedefiyle ısınma oyunları, buz kırıcılar, canlandırma, drama ve en güncel interaktif tekniklerle yürütmektedir.Bu programın sunum ve etkinlikleri kurucumuz OMÜ SBF Sosyal Hizmet Bölümü Öğr. Gör.  Sosyal Hizmet Uzmanı Cesur CEYLAN tarafından yapılmaktadır. 30 Haziran 2018 Cumartesi


İletişim, Beden Dili ve Görüşme Teknikleri Eğitim Programı

Program psikososyal grup çalışması yöntemi ile en fazla 15 kişilik gruplarla yürütülmektedir. Kurumumuz tüm eğitim programlarını farkında olmak temelinde kalıcı öğrenme ve beceriyi geliştirmek hedefiyle ısınma oyunları, buz kırıcılar, canlandırma, drama ve en güncel interaktif tekniklerle yürütmektedir.Bu programın sunum ve etkinlikleri kurucumuz OMÜ SBF Sosyal Hizmet Bölümü Öğr. Gör.  Sosyal Hizmet Uzmanı Cesur CEYLAN tarafından yapılmaktadır. Programa katılım önceliği sosyal hizmet, psikoloji, pdr, sosyoloji, okul öncesi, çocuk gelişimi, eğitim fakültesi öğrenci ve mezunları ile bilirkişiler, uzlaştırmacılar, arabulucu ve avukatlardır. Program ile amaçladığımız “insan” odaklı, doğru iletişim yöntemlerinin farkında olunmasıdır. Program toplam 6 saat, 2 oturumdan oluşmakta ve aşağıdaki başlıkları içermektedir:

*İletişim Her Şeydir

*Çocuklar ve Yetişkinler 

*Ön Yargı ve Engeller

*Etkili Beden Dili

*Çocuklarla Görüşme ve İletişim

*Yetişkinlerle Görüşme ve İletişim

*Temel Sorun Alanlarında İletişim

*Uzlaşma ve Çatışma Çözümü 

Kişisel ve kurumsal gelişim eğitim programlarımız psikososyal grup çalışması temelinde yürütülmekte olup drama, rol-play, ısınma oyunları, interaktif etkinlikler, beyin fırtınası, takım çalışması ve en güncel yöntemlerle desteklenmektedir. Daha önceki eğitimlerimizden farklı örneklere ve hakkımızda basında çıkan haberlere ulaşmak için buraya ve renklendirilmiş ifadelere tıklayabilirsiniz.

Aile, çocuk, ergen, genç ve diğer yetişkinlere sunulan tüm kişilik ve psikolojik testler, danışmanlık ve terapi hizmetleri, bireysel ve kurumsal gelişim eğitimleri içerikleri bakımından planlı, bilimsel ve etik kurallar çerçevesinde disipline edilerek yapılandırılmıştır. Sunum ve etkinlikler, terapi ve danışmanlıklar alanında uzman akademisyenler, sosyal hizmet uzmanları, psikologlar, pedagoglar ve alanında uzman diğer profesyoneller tarafından yürütülmektedir. Bilgi ve becerisiyle bizi destekleyen akademisyen ve uzmanlarımız hakkında detaylı bilgi almak için bu linke göz atmanızı tavsiye ederiz.

Mavi Taç bir sivil toplum fikri olup temel yaklaşımı “Gelişmiş Bir Toplum İçin Çocuklara Doğru Bir Adım Daha!” prensibine dayanmaktadır. Sağlıklı, sorun çözme becerisi gelişmiş, farkındalık düzeyi yüksek yetişkinler o derece sağlıklı çocuklar demektir. Bizim için her bakımdan (fiziksel, ruhsal ve sosyal) sağlıklı çocuklar ise o derece gelişmiş bir tolum anlamı taşımaktadır. Bu temelde öncelikle sosyo-ekonomik düzeyi düşük tüm kesimlere ücretsiz sivil toplum hizmetleri sunmaktayız. Kamu yararına sunulan sivil toplum faaliyetlerinin kuruluş tüzüğü çerçevesinde geniş bir yelpazesi bulunmakta fakat şimdilik sadece Samsun İlimizde hizmet verebilmekteyiz. Ayrıca tüm bu hizmetleri sürdürülebilir kılmak için bazı özel eğitim ve danışmanlık hizmetlerini tüzük çerçevesinde belirlenen şekliyle bağış karşılığında sunma imkanına sahibiz. Diğer tüm ayrıntılar için 0850 840 84 55 veya 0542 362 7 362 nolu telefonlardan bilgi alabilir ayrıca bu linke göz atabilirsiniz. Kuruluş öykümüz ve amaçlarımız için buraya, sosyal medya ve diğerleri için renklendirilmiş alanlara tıklayabilirsiniz.    youtube   instagram   facebook     twitter