Davranış Bozuklukları ve Çözüm Teknikleri

Davranış Bozuklukları ve Çözüm Teknikleri

Eğitimin amacı, Mesleki alanda başarınızı artırmak, öğrencilerinizi daha iyi tanımak, onlara bir uzman - eğitimci olarak daha faydalı olmaktır. Okul öncesi dönemde öğretmenlerin, uzmanların ve ailelerin en sık karşılaştığı davranış problemlerine psiko-pedogojik açıdan nasıl yaklaşılır, çocuğun davranışının alt nedenleri nelerdir? Bu davranış problemleri için çözüm yolları nelerdir? Bu nedenler aile ile nasıl çalışılır ve çözüme kavuşturulur? sürecini çözüm teknikleriyle aktarmaktır.30 Haziran 2018 Cumartesi


Çocuklarda Davranış Bozuklukları ve Çözüm Teknikleri Eğitimi

Eğitimin Amacı

Eğitimin amacı, Mesleki alanda başarınızı artırmak, öğrencilerinizi daha iyi tanımak, onlara bir uzman - eğitimci olarak daha faydalı olmaktır. Okul öncesi dönemde öğretmenlerin, uzmanların ve ailelerin en sık karşılaştığı davranış problemlerine psiko-pedogojik açıdan nasıl yaklaşılır, çocuğun davranışının alt nedenleri nelerdir? Bu davranış problemleri için çözüm yolları nelerdir? Bu nedenler aile ile nasıl çalışılır ve çözüme kavuşturulur? sürecini çözüm teknikleriyle aktarmaktır.

-Tırnaklarını yiyen çocuğa nasıl yardımcı olunur?

-Çocuklarda parmak emme alışkanlığında neler yapılabilir?

-Çocukların yemek yeme konusundaki sorunları nasıl çözülür?

-Çocuk altını ıslatıyor ise ne yapılabilir?

-Çocuklarda çalma davranışı karşısında neler yapılabilir?

-Çocuğun korkuları var ne yapmalıyım?

-Çocuklarda özgüveni nasıl artırabilirim?

-Çocuğun çalma davranışını nasıl önleyebilirim?

-İnatçı çocukla nasıl başa çıkılır?

-Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu nedir? Nasıl bir yöntem uygulanabilir?

-Çocukta davranış değişikliği oluşturmak için neler yapmalıyım?

Kimler Katılabilir

Çocuk ve Ergen Psikiyatristleri ve Asistanları, Çocuk Gelişim Uzmanları, Okulöncesi/Anaokulu Öğretmenleri, Özel Eğitim Uzmanları, Psikologlar, Psikolojik Danışmanlar, Rehber Öğretmenler, ,Sosyal Hizmet Uzmanları, Aile Danışmanları ve bu branşlarda eğitimine devam eden Lisans&Lisansüstü üniversite öğrencileri ile çocuklarla bireysel terapi ve danışmanlık yapan uzmanlar.

Kişisel ve kurumsal gelişim eğitim programlarımız psikososyal grup çalışması temelinde yürütülmekte olup drama, rol-play, ısınma oyunları, interaktif etkinlikler, beyin fırtınası, takım çalışması ve en güncel yöntemlerle desteklenmektedir. Daha önceki eğitimlerimizden farklı örneklere ve hakkımızda basında çıkan haberlere ulaşmak için buraya ve renklendirilmiş ifadelere tıklayabilirsiniz.

Aile, çocuk, ergen, genç ve diğer yetişkinlere sunulan tüm kişilik ve psikolojik testler, danışmanlık ve terapi hizmetleri, bireysel ve kurumsal gelişim eğitimleri içerikleri bakımından planlı, bilimsel ve etik kurallar çerçevesinde disipline edilerek yapılandırılmıştır. Sunum ve etkinlikler, terapi ve danışmanlıklar alanında uzman akademisyenler, sosyal hizmet uzmanları, psikologlar, pedagoglar ve alanında uzman diğer profesyoneller tarafından yürütülmektedir. Bilgi ve becerisiyle bizi destekleyen akademisyen ve uzmanlarımız hakkında detaylı bilgi almak için bu linke göz atmanızı tavsiye ederiz.

Mavi Taç bir sivil toplum fikri olup temel yaklaşımı “Gelişmiş Bir Toplum İçin Çocuklara Doğru Bir Adım Daha!” prensibine dayanmaktadır. Sağlıklı, sorun çözme becerisi gelişmiş, farkındalık düzeyi yüksek yetişkinler o derece sağlıklı çocuklar demektir. Bizim için her bakımdan (fiziksel, ruhsal ve sosyal) sağlıklı çocuklar ise o derece gelişmiş bir tolum anlamı taşımaktadır. Bu temelde öncelikle sosyo-ekonomik düzeyi düşük tüm kesimlere ücretsiz sivil toplum hizmetleri sunmaktayız. Kamu yararına sunulan sivil toplum faaliyetlerinin kuruluş tüzüğü çerçevesinde geniş bir yelpazesi bulunmakta fakat şimdilik sadece Samsun İlimizde hizmet verebilmekteyiz. Ayrıca tüm bu hizmetleri sürdürülebilir kılmak için bazı özel eğitim ve danışmanlık hizmetlerini tüzük çerçevesinde belirlenen şekliyle bağış karşılığında sunma imkanına sahibiz. Diğer tüm ayrıntılar için 0850 840 84 55 veya 0542 362 7 362 nolu telefonlardan bilgi alabilir ayrıca bu linke göz atabilirsiniz. Kuruluş öykümüz ve amaçlarımız için buraya, sosyal medya ve diğerleri için renklendirilmiş alanlara tıklayabilirsiniz.    youtube   instagram   facebook     twitter