Cinsel Terapi Uygulayıcı Eğitimi

Cinsel Terapi Uygulayıcı Eğitimi

Cinselliğin sistemik bir bakış açısı ile ele alınan eğitimde ilişkisel anlamda cinsel terapiye bakış işlenecektir. Cinsel işlev bozukluklarına giriş, klinik değerlendirme ve psikolojik danışmanlık aktarılmaktadır. Evlilikte ve ilişkide yaşanan zorlukların cinselliğe etkisi, cinsellikte yaşanan sorunların ilişkiye etkisi ve bu sorunlarla karşılaşan çiftlere danışmanlık becerileri kazandırılmaktadır.30 Haziran 2018 Cumartesi


Cinsel Terapi

Cinselliğin sistemik bir bakış açısı ile ele alınan eğitimde ilişkisel anlamda cinsel terapiye bakış işlenecektir. Cinsel işlev bozukluklarına giriş, klinik değerlendirme ve psikolojik danışmanlık aktarılmaktadır. Evlilikte ve ilişkide yaşanan zorlukların cinselliğe etkisi, cinsellikte yaşanan sorunların ilişkiye etkisi ve bu sorunlarla karşılaşan çiftlere danışmanlık becerileri kazandırılmaktadır.

Kimler Katılabilir

Psikiyatrlar

Psikologlar

Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenler

Sosyal Hizmet Uzmanları

Aile Danışmanlığı Sertifikasına sahip olanlar

Bu branşlarda eğitimine devam eden son sınıf lisans & lisansüstü öğrencileri katılabilir.

Programı başarıyla tamamlayan katılımcılara uygulayıcı sertifikası verilmektedir.

Kişisel ve kurumsal gelişim eğitim programlarımız psikososyal grup çalışması temelinde yürütülmekte olup drama, rol-play, ısınma oyunları, interaktif etkinlikler, beyin fırtınası, takım çalışması ve en güncel yöntemlerle desteklenmektedir. Daha önceki eğitimlerimizden farklı örneklere ve hakkımızda basında çıkan haberlere ulaşmak için buraya ve renklendirilmiş ifadelere tıklayabilirsiniz.

Aile, çocuk, ergen, genç ve diğer yetişkinlere sunulan tüm kişilik ve psikolojik testler, danışmanlık ve terapi hizmetleri, bireysel ve kurumsal gelişim eğitimleri içerikleri bakımından planlı, bilimsel ve etik kurallar çerçevesinde disipline edilerek yapılandırılmıştır. Sunum ve etkinlikler, terapi ve danışmanlıklar alanında uzman akademisyenler, sosyal hizmet uzmanları, psikologlar, pedagoglar ve alanında uzman diğer profesyoneller tarafından yürütülmektedir. Bilgi ve becerisiyle bizi destekleyen akademisyen ve uzmanlarımız hakkında detaylı bilgi almak için bu linke göz atmanızı tavsiye ederiz.

Mavi Taç bir sivil toplum fikri olup temel yaklaşımı “Gelişmiş Bir Toplum İçin Çocuklara Doğru Bir Adım Daha!” prensibine dayanmaktadır. Sağlıklı, sorun çözme becerisi gelişmiş, farkındalık düzeyi yüksek yetişkinler o derece sağlıklı çocuklar demektir. Bizim için her bakımdan (fiziksel, ruhsal ve sosyal) sağlıklı çocuklar ise o derece gelişmiş bir tolum anlamı taşımaktadır. Bu temelde öncelikle sosyo-ekonomik düzeyi düşük tüm kesimlere ücretsiz sivil toplum hizmetleri sunmaktayız. Kamu yararına sunulan sivil toplum faaliyetlerinin kuruluş tüzüğü çerçevesinde geniş bir yelpazesi bulunmakta fakat şimdilik sadece Samsun İlimizde hizmet verebilmekteyiz. Ayrıca tüm bu hizmetleri sürdürülebilir kılmak için bazı özel eğitim ve danışmanlık hizmetlerini tüzük çerçevesinde belirlenen şekliyle bağış karşılığında sunma imkanına sahibiz. Diğer tüm ayrıntılar için 0850 840 84 55 veya 0542 362 7 362 nolu telefonlardan bilgi alabilir ayrıca bu linke göz atabilirsiniz. Kuruluş öykümüz ve amaçlarımız için buraya, sosyal medya ve diğerleri için renklendirilmiş alanlara tıklayabilirsiniz.    youtube   instagram   facebook     twitter