Sivil Toplum Faaliyet ve Çalışmalarımız

Mülteci Çocukların Sosyal Uyumu

Samsun'da sokakta, trafikte, kaldırımda dilenen, satıcılık yapan, başı boş gezen çocuk sayısında ki artış herkesin dikkatini çekmektedir. Keza durum tüm ülkemizde aynıdır. Bu kapsamda taslağı hazır olan projemizde öncelikli olarak çocukların sosyal rehabilitasyonundan başlamak gerektiği düşüncesiyle projemiz 6 ile 16 yaş arası mülteci çocuklarıyla annelerini kapsamakta, sosyal rehabilitasyon yanı sıra istihdam hedeflerimizde bulunmaktadır.

Proje için kaynak arayışımız devam etmektedir. 

Uyarı: Program Başlık ve İçerik Olarak Fikirsel Çerçevede Hukuksal Koruma Altında Olup Tüm Hakları Mavi Taça Aittir. İzinsiz kullanılamaz.

Ücretsiz Psikolojik Danışma, Psikososyal Terapi, Zeka ve Kişilik Testleri, Aile, Okul, Kreş ve Diğer Kurumlara Yönelik Hizmetleri İnceleyin
                                                  Bilgi ve Randevu İçin: 0850 840 84 55 / 0542 362 7 362     
Hakkımızda Daha Çok Bilgi Alın                                                        Gönüllü Uzmanlarımız Hakkında Bilgilenin    
Aile, çocuk, ergen, genç ve diğer yetişkinlere sunulan tüm kişilik ve psikolojik testler, danışmanlık ve terapi hizmetleri, bireysel ve kurumsal gelişim eğitimleri içerikleri bakımından planlı, bilimsel ve etik kurallar çerçevesinde disipline edilerek yapılandırılmıştır. Sunum ve etkinlikler, terapi ve danışmanlıklar alanında uzman akademisyenler, sosyal hizmet uzmanları, psikologlar, pedagoglar ve alanında uzman diğer profesyoneller tarafından yürütülmektedir. Bilgi ve becerisiyle bizi destekleyen akademisyen, sosyal hizmet uzmanı, psikolog, sosyolog, eğitimci, hukukçu ve diğer uzmanlarımız hakkında detaylı bilgi almak için bu linke göz atmanızı tavsiye ederiz.
 
Mavi Taç bir sivil toplum fikri olup temel yaklaşımı “Gelişmiş Bir Toplum İçin Çocuklara Doğru Bir Adım Daha!” prensibine dayanmaktadır. Sağlıklı, sorun çözme becerisi gelişmiş, farkındalık düzeyi yüksek yetişkinler o derece sağlıklı çocuklar demektir. Bizim için her bakımdan (fiziksel, ruhsal ve sosyal) sağlıklı çocuklar ise o derece gelişmiş bir tolum anlamı taşımaktadır. Bu temelde öncelikle sosyo-ekonomik düzeyi düşük tüm kesimlere ücretsiz sivil toplum hizmetleri sunmaktayız. Kamu yararına sunulan sivil toplum faaliyetlerinin kuruluş tüzüğü çerçevesinde geniş bir yelpazesi bulunmakta fakat şimdilik sadece Samsun İlimizde hizmet verebilmekteyiz. Ayrıca tüm bu hizmetleri sürdürülebilir kılmak için bazı özel eğitim ve danışmanlık hizmetlerini tüzük çerçevesinde belirlenen şekliyle bağış karşılığında sunma imkanına sahibiz. Diğer tüm ayrıntılar için 0850 840 84 55 veya 0542 362 7 362 nolu telefonlardan bilgi alabilir ayrıca bu linke göz atabilirsiniz. Kuruluş öykümüz ve amaçlarımız için için buraya tıklayın.
 
Kişisel ve kurumsal gelişim programlarımız psikososyal grup çalışması temelinde yürütülmekte olup programlarda drama, rol-play, ısınma oyunları, interaktif uygulamalar, beyin fırtınası, takım çalışması, ve en güncel yöntemlerle desteklenmektedir. Önceki eğitim programlarımızdan bazı örnekler görmek için buraya, hakkımızda çıkan haberlere bakmak için buraya tıklayın. 

 

Hesap Adı: Mavi Toplum Aile ve Çocuk Derneği          IBAN NO: TR16 0001 5001 5800 7302 8484 51