Psikososyal Sağlık Ertelemeye Gelmez

Psikososyal Sağlık Ertelemeye Gelmez

Dünya Sağlık Örgütü'ne göre sağlık şöyle tanımlanmıştır: “Sağlık bireyin bedenen, ruhsal ve sosyal yönden tam iyilik halidir.” İnsan biyolojik, piskolojik ve sosyal bir varlıktır. Sosyal sorunlar bakımından (evlilik, boşanma, iş, sosyal çevre, ilişki ve iletişim, hayata dair kararsızlıklar, pişmanlıklar, istediği konumda olamama, çevre tarafından engellenme vs.) sağlıklı olamayan birey önce psikopatolojik sorunlar sonra stres kaynaklı fiziksel sağlık sorunları yaşamaktadır. Mavi Taç bu tespitlerden yola çıkarak başvuranlara önce koruyucu önleyici olarak sosyal terapi müdahalesini gerçekleştirmektedir. Müdahale ekibinde her iki alandan da profersyoneller olması bakımından Mavi Taç sunduğu hizmetlerin bütününü Psikososyal Terapiler olarak tanımlamaktadır. 

 28 Aralık 2017 Perşembe


Boşanma Süreçleri

Evlilik ve Çift Sorunları

Ergen ve Genç Sorunları

Depresyon

Anksiyete Bozuklukları

Cinsel İşlev Bozuklukları

Obsesif Kompülsif Bozukluk

Hipnoz ve Nefes Egzersizleri

İletişim ve Güven Problemleri

Mesleki-Kişisel Gelişim Atölyeleri

Alt Islatma

Okul Problemleri

Davranış Problemleri

Saldırganlık ve Öfke

Teknoloji Bağımlılığı

Tırnak Yeme ve Parmak Emme

Yetenek ve Yönelim Analizi

Oyun Terapisi

Disleksi/Özel Öğrenme Güçlüğü

Yeme ve Uyku Bozuklukları

Panik Atak

Sınav Kaygısı ve Stres

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Zekâ ve Kişilik Testleri

Bireyle ve Grupla Psikososyal Danışmanlık 

Çocuklarla iletişim gibi birçok psikososyal sorun alanında maddi imkanları kısıtlı olan herkesin yalnızca bir dilekçeyle başvuru yapmaları halinde kuruluşumuzdan ÜCRETSİZ destek alabileceğini biliyor musunuz

 

Aile, Çocuk, Ergen, Genç ve Yetişkinler İçin Ücretsiz Psikolojik Danışma, Psiko-Sosyal Terapiler, Zeka ve Kişilik Testleri, Okul, Kreş ve Diğer Kurumlara Yönelik Tüm Hizmetleri Aşağıdaki Linklerden İnceleyebilirsiniz

Detaylar İçin: 0850 840 84 55

Hakkımızda Daha Çok Bilgi Alın

Gönüllü Uzmanlarımız ve Özgeçmişleri

Sivil Toplum Farkındalık Çalışmalarımız

Çocuk, Ergen ve Gençler İçin Psiko-Sosyal Terapiler

Aile, Çift ve Bireysel Psiko-Sosyal Terapiler

Mesleki ve Kişisel Gelişim Eğitimlerimiz

Kurumsal Gelişim ve Eğitim Hizmetlerimiz

Aile, Çocuk ve Öğretmenler İçin Yaratıcı Drama

Basında Yer Alan Bazı Haberlerimiz

İş Birliği ve Referanslarımız

Aile, çocuk, ergen, genç ve diğer yetişkinlere sunulan tüm kişilik ve psikolojik testler, danışmanlık ve terapi hizmetleri, bireysel ve kurumsal gelişim eğitimleri içerikleri bakımından planlı, bilimsel ve etik kurallar çerçevesinde disipline edilerek yapılandırılmıştır. Sunum ve etkinlikler, terapi ve danışmanlıklar alanında uzman akademisyenler, sosyal hizmet uzmanları, psikologlar, pedagoglar ve alanında uzman diğer profesyoneller tarafından yürütülmektedir. Bilgi ve becerisiyle bizi destekleyen akademisyen, sosyal hizmet uzmanı, psikolog, sosyolog, eğitimci, hukukçu ve diğer uzmanlarımız hakkında detaylı bilgi almak için bu linke bakmalısın, belki aramıza katılmak istersin.
 
Mavi Taç bir sivil toplum fikri olup temel yaklaşımı “Gelişmiş Bir Toplum İçin Çocuklara Doğru Bir Adım Daha!” prensibine dayanmaktadır. Sağlıklı, sorun çözme becerisi gelişmiş, farkındalık düzeyi yüksek yetişkinler o derece sağlıklı çocuklar demektir. Bizim için her bakımdan (fiziksel, ruhsal ve sosyal) sağlıklı çocuklar ise o derece gelişmiş bir tolum anlamı taşımaktadır. Bu temelde öncelikle sosyo-ekonomik düzeyi düşük tüm kesimlere ücretsiz sivil toplum farkındalık hizmetleri sunmaktayız. Kamu yararına sunulan sivil toplum faaliyetlerinin kuruluş tüzüğü çerçevesinde geniş bir yelpazesi bulunmakta fakat şimdilik sadece Samsun İlimizde hizmet verebilmekteyiz. Ayrıca tüm bu hizmetleri sürdürülebilir kılmak için bazı özel eğitim ve danışmanlık hizmetlerini tüzük çerçevesinde belirlenen şekliyle bağış karşılığında sunma imkanına sahibiz. Diğer tüm ayrıntılar için 0850 840 84 55 veya 0542 362 7 362 nolu telefonlardan bilgi alabilir ayrıca bu linkten konum ve adres bilgilerine göz atabilir belki bizi ziyaret etmek isteyebilirsin. 
 
Kişisel ve kurumsal gelişim programlarımız psikososyal grup çalışması temelinde yürütülmekte olup programlarda drama, rol-play, ısınma oyunları, interaktif uygulamalar, beyin fırtınası, takım çalışması ve en güncel yöntemlerle desteklenmektedir. Önceki eğitim programlarımızdan bazı örnekler görmek için buraya, hakkımızda çıkan haberlere bakmak için bu sayfaya tıklayın. Son olarak sosyal medya hesaplaımızı takip etmeyi unutmayın.

 

Hesap Adı: Mavi Toplum Aile ve Çocuk Derneği          
IBAN NO: TR16 0001 5001 5800 7302 8484 51