Üniversite Onaylı WISC-R Uygulayıcı Eğitimi

Üniversite Onaylı WISC-R Uygulayıcı Eğitimi

Üniversitelerin Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik ile Psikoloji Lisans bölüm mezunları, ilgili bölümlerin lisans 3. ve 4.sınıf öğrencileri ile ilgili bölümlerin yüksek lisans ve doktora öğrencileri katılabilir.13 Nisan 2018 Cuma


SAMSUN WISC-R UYGULAYICI EĞİTİMİ


TEST ÇANTASI HEDİYE
12- Mayıs’ta Samsun’da 09:00’da BAŞLIYOR

Eğitimci

Uzm. Psikolojik Danışman Mustafa Kurtoğlu,

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğrt. Görevlisi,

Wisc-r Formatörü


Katılımcılar
Üniversitelerin Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik ile Psikoloji Lisans bölüm mezunları, ilgili bölümlerin lisans 3. ve 4.sınıf öğrencileri ile ilgili bölümlerin yüksek lisans ve doktora öğrencileri katılabilir.


Eğitimin Programının İçeriği 
Türkiye’de standardizasyonu, geçerlilik ve güvenilirliği yapılmış en önemli zeka testlerinden birisi olan WISC-R testi 6-16 yaş grubu bireylere uygulanır ve bu yaş grubundaki bireylerin zeka bölümünü ortaya çıkarır. 6 sözel, 6 performans olmak üzere 12 alt testten oluşan WISC-R testi sonucunda bireyin sözel, performans ve genel olmak üzere üç zeka bölümüne ait değerlendirme sonuçları elde edilir.

 
Eğitim Programı 
Testin kullanım amaçları ve alanları 
Test Öncesi Standart Yapılması gereken değerlendirmeler 
Alt testlerin tanıtımı 
Yönergenin öğretilmesi 
Test Uygulama Pratiğinin eğitim ortamında gerçekleştirilmesi 
Test sonuçlarının analizi ve değerlendirme kriterlerinin öğrenilmesi 
Test sonuçlarının yorumlanmasında dikkat edilecek belirgin kriterlerin verilmesi ve yorumlama becerisinin kazandırılması 
Raporlamada dikkat edilecek kriterlerin verilmesi, rapor örneklerinin sunulması ve raporlama becerisinin kazandırılması 


Sertifikasyon
Eğitim sonunda katılımcılara MAVİTAÇ onaylı Katılım Sertifikası verilecektir. Eğitim sonunda 1 Ay içinde 1 test uygulaması yaptıktan sonra raporlaştırıp, MAVİTAÇ’a sunan kişilere KIBRIS SOSYAL BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ ONAYLI UYGULAYICI Sertifikası verilecektir.


Test Çantasız Eğitime Katılım Kesinlikle Önerilmez, Eğitim Sırasında Test Materyalleri Aktif Şekilde Kullanılmak Zorundadır.
 

Başvuru ve Ayrıntılar için:

0850 840 84 55

0542 362 7 362

mavitaccom@gmail.com