Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı İletişim Sunumu

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı İletişim Sunumu

Mavi Taç Uzlaştırma Sisteminde Alternatif Yaptırımlar ve Mağdur Destek Programında; mağdur ve şüpheli psikososyal açıdan uygun destek ve gerekirse farkındalık yaptırımı ile kalıcı sonuçlar ortaya çıkarırken görev yapan...10 Şubat 2019 Pazar


Mavi Taç Uzlaştırma Sisteminde Alternatif Yaptırımlar ve Mağdur Destek Programında; mağdur ve şüpheli psikososyal açıdan uygun destek ve gerekirse farkındalık yaptırımı ile kalıcı sonuçlar ortaya çıkarırken görev yapan uzlaştırmacıların da sürdürülebilir gelişim programlarına tabi olması hedeflenmektedir. Bir çok yönü ile kamu yararına olacak bu çalışma için gerekli girişimler devam etmektedir. 

 

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu ve Mavi Toplum Aile ve Çocuk Derneği (MAVİTAÇ) ile iş birliği ile Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesinde görevli uzlaştırmacılara 'Uzlaştırmada Etkili İletişim ve Uygulamada Birliğin Sağlanması' konulu seminer Samsun Adliyesi Konferans Salonu'nda düzenlendi.

HEDEF DAHA ÇOK UZLAŞMA

Seminerde açılış konuşmasını yapan Samsun Cumhuriyet Başsavcı Vekili Adem Aldemir, uzlaştırmada iletişim becerisinin önemli olduğunu ve o derece uzlaşmayla sonuçlanacak dosya sayısının artmasını hedeflediklerini, benzeri programların devamı ile faydalı olmayı arzu ettiklerini söyledi.

İLETİŞİM HER ALANDA ÖNEMLİ

Uzlaştırmada Etkili İletişim ve Uygulamada Birliğin Sağlanması seminerine konuşmacı olarak katılan MAVİTAÇ Derneği Başkanı ve gazetemiz köşe yazarı Cesur Ceylan ise iletişim becerisinin sadece uzlaştırma sisteminde değil sosyal bir varlık olan insanın tüm sosyal yaşamında var olmasıyla çok ilgili olduğunu belirtti.

CEYLAN'A PLAKET

Soru cevap kısmında, Cumhuriyet Başsavcılğı Uzlaştırma Savcısı Tuncay Çoban, katılımcıların sorularına cevap verdikten sonra katkılarından dolayı Başkan Cesur Ceylan'a plaket verdi.


Bu vesileyle "Uzlaştırma Sisteminde Alternatif Yaptırımlar ve Mağdur Destek Programını" harekete geçirmek hedefindeyiz.
...