Ekşisözlük Yazarlarından Mavi Taç Yorumu

Ekşisözlük Yazarlarından Mavi Taç Yorumu

Çalışmalarımızın Ekşisözlük yazarları tarafından farkedilmesi mutlu etti. 26 Ağustos 2019 Pazartesi


Yazarın kaleminden Mavi Taç

"Gelişmiş bir toplum için çocuklara doğru bir adım daha" sloganıyla yola çıkmış, psikososyal sorunlara uzman yaklaşımlar getirmeyi ve en önemlisi bunu psikolojik desteğe ihtiyacı olup maddi imkan bulamayan insanlar için ücretsiz yapmayı amaçlayan, samsun merkezli sivil toplum kuruluşu.

İsmindeki mavi özgürlüğü, taç "toplum, aile, çocuk" kavramlarını ifade ediyor. 
dernek, bir sosyal hizmet uzmanının suça yönlendirilmiş çocuklar ve aileleri için böyle bir desteğin eksikliğini fark etmesi ve bir şeyler yapmak istemesi ile çalışma hayatına başlamış. bünyesinde sosyal hizmet uzmanı, psikolog, okul öncesi öğretmeni, adli tıp uzmanı gibi çok sayıda uzman gönüllüsü var. hem birebir hem de türkiye'nin her yerine online destek veriyorlar. bu işi tamamen ücretsiz olarak stk mantığı ile yaptıkları için, google karşılıksız olarak derneğin reklamını yapıyor, "ücretsiz psikolog, ücretsiz psikolojik destek" gibi aramalar yaptığınızda ilk çıkan isimlerden.

Çocuğunuz veya kendiniz için psikolojik yardıma ihtiyaç duyuyor ama maddi olarak karşılayabilecek durumda değilseniz, çevrenizde böyle insanlar varsa, mesela bir öğretmenseniz ve çocuklarınızdan bu durumda olan varsa, kendileri ile irtibata geçebilirsiniz. ayrıca imkanınız varsa hizmet alıp bağış yaparak çok daha fazla insana ulaşılmasına yardımcı olabilirsiniz.

Aile, Çocuk, Ergen, Genç ve Yetişkinler İçin Ücretsiz Psikolojik Danışma, Psiko-Sosyal Terapiler, Zeka ve Kişilik Testleri, Okul, Kreş ve Diğer Kurumlara Yönelik Tüm Hizmetleri Aşağıdaki Linklerden İnceleyebilirsiniz

Aile, çocuk, ergen, genç ve diğer yetişkinlere sunulan tüm kişilik ve psikolojik testler, danışmanlık ve terapi hizmetleri, bireysel ve kurumsal gelişim eğitimleri içerikleri bakımından planlı, bilimsel ve etik kurallar çerçevesinde disipline edilerek yapılandırılmıştır. Sunum ve etkinlikler, terapi ve danışmanlıklar alanında uzman akademisyenler, sosyal hizmet uzmanları, psikologlar, pedagoglar ve alanında uzman diğer profesyoneller tarafından yürütülmektedir. Bilgi ve becerisiyle bizi destekleyen akademisyen, sosyal hizmet uzmanı, psikolog, sosyolog, eğitimci, hukukçu ve diğer uzmanlarımız hakkında detaylı bilgi almak için bu linke bakmalısın, belki aramıza katılmak istersin.
Mavi Taç bir sivil toplum fikri olup temel yaklaşımı “Gelişmiş Bir Toplum İçin Çocuklara Doğru Bir Adım Daha!” prensibine dayanmaktadır. Sağlıklı, sorun çözme becerisi gelişmiş, farkındalık düzeyi yüksek yetişkinler o derece sağlıklı çocuklar demektir. Bizim için her bakımdan (fiziksel, ruhsal ve sosyal) sağlıklı çocuklar ise o derece gelişmiş bir tolum anlamı taşımaktadır. Bu temelde öncelikle sosyo-ekonomik düzeyi düşük tüm kesimlere ücretsiz sivil toplum farkındalık hizmetleri sunmaktayız. Kamu yararına sunulan sivil toplum faaliyetlerinin kuruluş tüzüğü çerçevesinde geniş bir yelpazesi bulunmakta fakat şimdilik sadece Samsun İlimizde hizmet verebilmekteyiz. Ayrıca tüm bu hizmetleri sürdürülebilir kılmak için bazı özel eğitim ve danışmanlık hizmetlerini tüzük çerçevesinde belirlenen şekliyle bağış karşılığında sunma imkanına sahibiz. Diğer tüm ayrıntılar için 0850 840 84 55 veya 0542 362 7 362 nolu telefonlardan bilgi alabilir ayrıca bu linkten konum ve adres bilgilerine göz atabilir belki bizi ziyaret etmek isteyebilirsin. 
Kişisel ve kurumsal gelişim programlarımız psikososyal grup çalışması temelinde yürütülmekte olup programlarda drama, rol-play, ısınma oyunları, interaktif uygulamalar, beyin fırtınası, takım çalışması ve en güncel yöntemlerle desteklenmektedir. Önceki eğitim programlarımızdan bazı örnekler görmek için buraya, hakkımızda çıkan haberlere bakmak için bu sayfaya tıklayın. Son olarak sosyal medya hesaplaımızı takip etmeyi unutmayın.
 
Hesap Adı: Mavi Toplum Aile ve Çocuk Derneği     
IBAN NO: TR16 0001 5001 5800 7302 8484 51