Haydi Çocuklar Dışarı Projesi

Haydi Çocuklar Dışarı Projesi

Samsun'da, tablet, akıllı telefon ve bilgisayarla büyüyen yeni nesil çocuklar için farklı bir proje yapıldı. Çocuklar bir araya getirilerek, unutulmuş sokak oyunları öğretildi.1 Eylül 2019 Pazar


Samsun Mavi Toplum Aile ve Çocuk Derneği (Mavi Taç) tarafından Hilal Uçar koordinatörlüğünde, Samsun Vosvos Grubu ve Samsunlu Anneler Grubu ile birlikte Batıpark'ta Haydi Çocuklar Dışarı projesi kapsamında etkinlik düzenlendi. Yürütülen projede, tablet, akıllı telefon ve bilgisayarla büyüyen yeni nesil çocuklar, sokakla buluşturup, unutulmuş sokak oyunları oynadılar. Büyüklerin çocukluğunda oynadığı hemen hemen bütün oyunların toplandığı projede, çocuklar ve aileler Mavi Taç'ta buluşturulup vosvoslarla konvoy halinde Batıpark alanına götürüldü. Oyunlara ise 18 Mavi Taç uzmanı ve öğrencileri tarafından, 20 ilkokul öğrencisi, 15 okul öncesi öğrencisi katıldı.

Projede, ilkokul grubuna bom bili, sek sek, mendil kapmaca, yağ satarım bal satarım, ip atlama, köşe kapmaca, istop, yakar top oyunları oynatıldı. Okul öncesi grubuna ise köşe kapmaca, yağ satarım bal satarım, yakar top oyunları oynatıldı. Çocuklar bütün oyunları oynadıktan sonra, yemek molası verip annelerinin hazırladığı ekmek arası domates, peynir, helvaları yediler. Yemek sonrası enerjilerini top oynayarak atan çocuklar, hatıra fotoğraf çekiminin ardından parmak boyası ile hatıra tablosu oluşturulduktan sonra etkinliğe katılanlara sertifikaları verildi. 

Kaynak: Samsun Haber Gazetesi

Aile, Çocuk, Ergen, Genç ve Yetişkinler İçin Ücretsiz Psikolojik Danışma, Psiko-Sosyal Terapiler, Zeka ve Kişilik Testleri, Okul, Kreş ve Diğer Kurumlara Yönelik Tüm Hizmetleri Aşağıdaki Linklerden İnceleyebilirsiniz 

 

Aile, çocuk, ergen, genç ve diğer yetişkinlere sunulan tüm kişilik ve psikolojik testler, danışmanlık ve terapi hizmetleri, bireysel ve kurumsal gelişim eğitimleri içerikleri bakımından planlı, bilimsel ve etik kurallar çerçevesinde disipline edilerek yapılandırılmıştır. Sunum ve etkinlikler, terapi ve danışmanlıklar alanında uzman akademisyenler, sosyal hizmet uzmanları, psikologlar, pedagoglar ve alanında uzman diğer profesyoneller tarafından yürütülmektedir. Bilgi ve becerisiyle bizi destekleyen akademisyen, sosyal hizmet uzmanı, psikolog, sosyolog, eğitimci, hukukçu ve diğer uzmanlarımız hakkında detaylı bilgi almak için bu linke bakmalısın, belki aramıza katılmak istersin.

 

Mavi Taç bir sivil toplum fikri olup temel yaklaşımı “Gelişmiş Bir Toplum İçin Çocuklara Doğru Bir Adım Daha!” prensibine dayanmaktadır. Sağlıklı, sorun çözme becerisi gelişmiş, farkındalık düzeyi yüksek yetişkinler o derece sağlıklı çocuklar demektir. Bizim için her bakımdan (fiziksel, ruhsal ve sosyal) sağlıklı çocuklar ise o derece gelişmiş bir tolum anlamı taşımaktadır. Bu temelde öncelikle sosyo-ekonomik düzeyi düşük tüm kesimlere ücretsiz sivil toplum farkındalık hizmetleri  sunmaktayız. Kamu yararına sunulan sivil toplum faaliyetlerinin kuruluş tüzüğü çerçevesinde geniş bir yelpazesi bulunmakta fakat şimdilik sadece Samsun İlimizde hizmet verebilmekteyiz. Ayrıca tüm bu hizmetleri sürdürülebilir kılmak için bazı özel eğitim ve danışmanlık hizmetlerini tüzük çerçevesinde belirlenen şekliyle bağış karşılığında sunma imkanına sahibiz. Diğer tüm ayrıntılar için 0850 840 84 55 veya 0542 362 7 362 nolu telefonlardan bilgi alabilir ayrıca bu linkten konum ve adres bilgilerine göz atabilir belki bizi ziyaret etmek isteyebilirsin. 

 

Kişisel ve kurumsal gelişim programlarımız psikososyal grup çalışması temelinde yürütülmekte olup programlarda drama, rol-play, ısınma oyunları, interaktif uygulamalar, beyin fırtınası, takım çalışması ve en güncel yöntemlerle desteklenmektedir. Önceki eğitim programlarımızdan bazı örnekler görmek için buraya, hakkımızda çıkan haberlere bakmak için bu sayfaya tıklayın. Son olarak sosyal medya hesaplaımızı takip etmeyi unutmayın.

 

Hesap Adı: Mavi Toplum Aile ve Çocuk Derneği    
 IBAN NO: TR16 0001 5001 5800 7302 8484 51