Röportajlarla Sosyal Hizmet

Röportajlarla Sosyal Hizmet

Sosyal Hizmet Uzmanları ve Akademisyenlerinin, akademik bilgileri, deneyimleri ve vaka örnekleri, Sosyal Hizmet Bölümü öğrencilerinin aktarımıyla, Türkiye’nin ve KKTC’nin üniversitelerinde bulunan Sosyal Hizmet Bölümü Öğrencilerinin, sobeko formatında gerçekleştirdikleri röportajlar ve röportaj sırasındaki deneyimlerinin yer aldığı kitap, Sosyal Hizmet Uzmanı Hamza BAĞ koordinasyonunda "sobeko serüveni başlıyor" sloganıyla raflardaki yerini aldı. 
 11 Aralık 2017 Pazartesi


Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri, meslek profesyonelleri ve Sosyal Hizmet Mesleğini tanımak isteyenler için önemli bir kaynak olduğunu düşündüğümüz kitapta sosyal hizmet öğrencisi Mustafa ATASOY da kurucumuz Cesur CEYLAN ile röpartaj gerçekleştirmiştir. Röpartajdan kısa bir özeti haber içeriğinde görebilirsiniz. 

*Mesleği uygulamak için hangi yetenek, beceriler gerekiyordu?

                Birçok  yetenek gerektirmekle birlikte en temeli kendini tanıma, bundan kastım şu, kendi analizini yapabilmiş bireyin sorun çözme becerisi ve kapasitesi yüksektir. Devamında dinleme yeteneği, empati yeteneği, koordinasyon ve organizasyon yeteneği, çok yönlü düşüncelere, yeniliklere açık olma, alınan bilgileri beceriye çevirme gibi birçok özellik sıralayabilirim.
Diyeceksin ki “Hocam bu kadar yeteneği  bir insanda nasıl toplayacağız, bu mümkün mü?”

......

*Mustafa Atasoy neden bu röportajı Cesur Ceylan ile gerçekleştirdi?

                Tanıştığım andan itibaren hayatıma birçok noktada olumlu dokunan, alanda uzun yıllardır varolan, bilgi ve beceri yetkinliğine çok güvendiğim, şu an bildiğim birçok şeyi bana aktaran, sosyal hizmetin önemini kavramama yardımcı olan ve benim için Sosyal Hizmetin sözlük karşılığı olan bu adamdan başkasıyla röportaj yapamazdım.

......