AŞK

AŞK

Yaşamış, yaşayan ve yaşayacak olan insan sayısı kadar “Aşk” tanımı yapılabilir desem abartmış olur muyum? Yüzlerce çeşidi varken üstelik. Allah aşkı, evlat aşkı, doğa aşkı, müzik aşkı, platonik aşk, sahte aşk, gerçek aşk(!)… içlerinden en acısı, en heyecanlısı, en zoru, en kolayı, en çıkmazı, bazıları için en berbatı veya en güzeli, görünce akla ilk gelen aşk. Hadi bu hafta aşk üzerine konuşalım. Geçen hafta, sözü çocuklara bırakmıştık, şimdi de sözü Aşk’a bırakalım istiyorum. Dile gelen “Aşk” bakalım bize neler söyleyecek; 

 

[...]

  Yazar : Cesur Ceylan
Son

Son

Doğmakla ölmek gibi bebek için son olan doğum, bizim için yeni, bizim için son olan ölüm belki de ölen için yeni… Bilmiyoruz, bildiğimiz bir şey var onu da yapmıyoruz. Sonun hakkını vermek, dün ve yarından bağımsız... İşte o zaman yaşam (an)lam kazanırken doğru zamanı bekleyen toprak gibi ölüm sadece gülümseten bir kavrama dönüşecek…

[...]

  Yazar : Cesur Ceylan
Okul Fobisi Sanrısı

Okul Fobisi Sanrısı

Sevgili anne ve babalar, tekrarlıyorum; Kendi Çocukluğundan Uzaklaşan, Kendi
Çocuğundan Uzaklaşır!

[...]

  Yazar : Cesur Ceylan
Mavi

Mavi

Sağlık, huzur ve mutluluk anlamın yüklendiği devamında toplum, aile ve çocuk kelimelerini bir araya getirerek “Mavi Taç” isimli sosyal girişim adından epeyce söz ettiriyor bu aralar. Bir avuç cesur insan ekonomik imkanları kısıtlı aile ve çocuklar için bir sivil toplum örgütü oluşturarak beş yıldır Samsun’dan tüm ülkeye hizmet vermektedir.

[...]

  Yazar : Cesur Ceylan
Elif Su

Elif Su

Elif Su değil de, siz olsanız ne yapardınız?  

[...]

  Yazar : Cesur Ceylan
Boşanma: Sorun MU, Çözüm Mü?

Boşanma: Sorun MU, Çözüm Mü?

Büyüleyici güzellikte orman manzarası izleyen kişi bir ressam ise; ne muhteşem tablolar yapacağını düşünür, bu kişi bir yazar ise; mükemmel romanlar yazabileceğine odaklanır, müzisyen ise besteler yapmak ister, bu kişi bir marangoz ise bu güzelliğe bakarken ne kadar da çok kereste olduğu düşüncesine kapılır. 

Haliyle boşanmak sorun mu, çözüm mü, fırsat mı, şeklinde değiştirmek gerekir soruyu aslında. Soruna nereden (ressam, yazar, müzisyen, marangoz) baktığımız değiştirecektir cevabı. Bu duyguya gelen bireylerin kendi hallerine kalabilmeleri durumunda sağlıklı bir boşanma süreci çözümdür aslında,belki de evliliğin daha sağlıklı devam edebilmesi için bir FIRSAT, kim bilir.   

[...]

  Yazar : Cesur Ceylan

Haber Ara