İletişim ve Güven Problemleri

İletişim ve Güven Problemleri

Güvensizlik problemi çocuklardan gelişir ve karekteristik özelliklerin etkisi genelde daha azdır. Çocuklarda güven problemi doğrudan iletişim sorunlarına yol açtığı gibi beraberinde başka bir çok sorunu getirir. İlerlemiş yaşlarda ise çözümü tahmin edileceği gibi oldukça zorlaşmkatadır. 

[...]

Kardeş Kıskançlığı

Kardeş Kıskançlığı

Kardeş kıskançlığını tamamen önlemenin maalesef bir reçetesi bir kesinliği yoktur. Zaten kardeşlerin bir derece bu kıskançlığı yaşaması doğal ve sağlıklıdır. Burada önemli olan kıskançlık derecesi ve çocukların birbirlerine karşı olan olumsuz davranışlarıdır.

[...]

Karne Günü Krizleri

Karne Günü Krizleri

Okulların kapanmasına yakın bazı çocuklarda gereksiz ve fazlasıyla anlam yüklenen bu gün farklı tutum ve davranışlar görebilirsiniz. Bu tuhaf tutum ve davranışlar çocukların bir psikolojik sorunu olduğu anlamına gelmez çünkü size tuhaf gelen bu davranışlara farkında olmadan siz sebep oldunuz. Şimdi çocuğunuzu klinik klinik onlarca psikolok gezdirmeden önce Mavi Taçtan bizzat kendiniz destek alınız. 

[...]

Kaygı Bozuklukları

Kaygı Bozuklukları

Kaygı bozuklukları yetişkinlere has olmayan çocuklarda da görülen farklı sonuç ve sorunlara yol açan psikososyal sorunlardandır. Yetişkinlerden farklı olarak kaygı sorunlarına çocuklarda daha çok beraberinde yaşayan yetişkinlerin sebep olduğu bilinmektedir. 

[...]

Nefesi Doğru Kullanma

Nefesi Doğru Kullanma

Nefes almak iki nedenle çok önemlidir, ilki vücudumuza ve organlarımıza yaşamlarını sürdürebilmeleri için gereksinim duydukları oksijeni sağlar, ikincisi ise vücuttan atılması gereken atık ve toksinlerden kurtulma yoludur.

[...]

Okul Korkusu

Okul Korkusu

Okula başlama süreci her çocuk ve aile için yeni bir heyecan ve mutluluk olmasının yanında, bazı zamanlarda korku ve kaygılarla geçen bir süreç de olabilmektedir. Birkaç gün süren bu korku ve kaygı sürecinin uzun sürmesi bir sorunun varlığına işaret etmektedir.

[...]

Okul Problemleri

Okul Problemleri

İlk olarak anaokulundan ilkokula geçiş sürecinde ortaya çıkan problemlerin kaynağı bilinen basit nedenlerdir. Fakat bu bileln basit nedenler üzerinde durulmaz çocuğun içinde bulunduğu bu özel duruma müdahale edilmezse ergenlikle birlikte artarak devam eden okul sorunlarına müdahalede geç kalınmaktadır. 

[...]

Oyun Terapisi

Oyun Terapisi

Mavi Taç olarak eğitimlerini de verdiğimiz oyu terapisi uygulaması günümüzde çok etkili ve olumlu sonuçlar ortaya koymaktadır. Oyunla terapi çocuklarda görülen sayısız sorunda etkili ve oldukça sağlıklı sonuçlar ortaya koymaktadır. Detaylar için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. 

[...]

Özgüven Problemleri

Özgüven Problemleri

Çocuklukta özgüvene dair sorunlar gözlendiğinde mutlaka bir uzmana danışılması tavsiye edilir, anne ve babalar çoğu zaman mütevazi olma ile bu durumu karıştırmakta, olumlu karşılamakta ve teşvik etmeye devam etmektedirler. İlerleyen yıllarda ise aynı anne ve baba bu sefer çocuklarını farklı kavramlarla bizzat kendileri etiketleyerek (kime çekti bu sümsük) sağlıklı bir yetişkin olacak çocuğun tüm hayatını son derece olumsuz yönde etkilemeye devam etmektedirler. 

[...]

Panik Atak

Panik Atak

Panik atakta kaygı bozukluklarında olduğu gibi yetişkinlere has olmayan çocuklarda da görülen farklı sonuç ve sorunlara yol açan psikososyal sorunlardandır. Yetişkinlerden farklı olarak kaygı sorunlarına çocuklarda daha çok beraberinde yaşayan yetişkinlerin sebep olduğu bilinmektedir. 

[...]