Boşanma Mağdurları Destek Programları

Boşanma Mağdurları Destek Programları

Kuruluşumuz boşanma problemine ilişikin neden ve sonuçlarına dair son derece deneyimli ve gözlemci olarak talep eden boşanma mağdurlarına yönelik hukuksal danışmalık, çocuğundan uzaklaştırılan ebeveynler için eğitim, diğer psikolojik sorunlar için destek çalışmaları yapmaktadır.

[...]

Cinsiyetçi Dil ve İfadelere Dikkat Çekme

Cinsiyetçi Dil ve İfadelere Dikkat Çekme

Dilimizde yerleşik olan cinsiyetçi ifadeler toplumsal gelişimin önünde oldukça yüksek duvarlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Samsun'da faaliyetlerine devam eden kuruluşumuz bu kapsamda şehir genelinde hizmet veren kamu ve özel sektörün tüm alanlarında tuvalet kapılarında yazılı olan BAY/BAYAN ifadelerinin kaldırılmasına yönelik sivil toplum baskısı ve kamuoyu oluşturmayı hedeflemektedir.

[...]

Çocuklar İçin Adalet Çalıştayı

Çocuklar İçin Adalet Çalıştayı

Kuruluşumuz bu proje ile Samsun düzeyinde "Çocuk Adalet Sistemini" etkin ve aktif hale gelmesini hedeflemektedir. İlgili tüm kurum ve kuruluş yetkililerini bir araya getirerek Samsun özelinde geleceğin yetişkinleri olacak çocuklarımızı "suç kavramı ve eyleminden" nasıl uzak tutabiliriz sorusuna cevap aramayı amaçlamaktayız.

[...]

Çocuklarda Özel Alan Bilinci

Çocuklarda Özel Alan Bilinci

Talep eden okul, kreş, kurum, kuruluş, anne ve babalara "Çocuklarda Mahremiyet Bilinci Geliştirmenin Yollarını" anlatıyoruz. İyi dokunma, kötü dokunma kestirme yöntemlerle çocuklarımızın zihnini karıştırmayınız. Kuruluşumuz hiç bir ücret talep etmeden "Gelişmiş Bir Toplum İçin Çocuklara Doğru Bir Adım Daha" sloganı çerçevesinde bu programı talep eden herkese sunmaya devam etmektedir.   

[...]

Çocuklaşmayı Bilmeyen Çocukları Anlamaz

Çocuklaşmayı Bilmeyen Çocukları Anlamaz

Mavi Taç çocuklara odaklanan bir kuruluş olarak çocuklarla empati geliştirebilmenin yollarından birinin "çocuklaşmak" olduğunu savunmaktadır. Belirli aralıklarla gönüllü yetişkinlerle "Samsun Sokaklarında Çocuk Oyunları" oynamayı hedeflediğimiz projede çocuklara ve çocukluğa dair farkındalık oluşturmak amacındayız.

[...]

Disleksi Farkındalık Sunumları

Disleksi Farkındalık Sunumları

Mavi Taç’ın en temel dayanağı farkındalık çalışmalarıdır. Bunlardan bir tanesi de "özel öğrenme güçlüğü" olarak bilinen çoğunlukla zeka geriliği veya dikkat eksikliğiyle karıştırılan "disleksi" dir. Üctetsiz disleksi farkındalık sunumları için bizimle iletişie geçiniz. 

[...]

İletişim Sunumları

İletişim Sunumları

Genel olarak "iletişim" başlığı içeriğinde "çocuklarla, öğrencilerle, kurumlarla, yetişkinlerle, velilerle, öğretmenlerle, arabulucularla, uzlaştırıcılarla, avukat ve kamu personelleriyle" gerçekleştirmekteyiz. Talepte bulunmak için bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır. 

[...]

Mavi Taç Başarı Ödülleri

Mavi Taç Başarı Ödülleri

Sivil toplum faaliyetleri ve gönüllülük toplumsal gelişim için olmazsa olmazlardandır. Bunun farkında olan kuruluşumuz Samsun özelinde 2018 yılı itibariyle her yıl düzenlenecek şekilde planlanan etkinlikte Samsun'un sivil toplum gönüllüleri ve destekçilerinin EN'leri belirlenecektir. Tespit ve belirlemelerde ki tek kriter ise ödüle layık görülen kişinin veya kurumun herhangi bir sivil toplum faaliyetine o yıl içerisinde destek sağlamış olmasıdır.

[...]

Mavi Taç Kumbaram

Mavi Taç Kumbaram

Kuruluş web sayfamızda yer alan sivil toplum faaliyetleri linkinde gördüğünüz tüm gönüllü sivil toplum girişimlerinin devamı ve sürekliliği için kuruluş olarak "Mavi Taç Kumbaram"  uygulamasını çok yakında faaliyete geçiriyoruz. Sizlerde gönüllü olmak için bizimle sosyal medya üzerinden veya telefon numaralarımızdan iletişim kurabilir "Gelişmiş Bir Toplum İçin Çocuklara Doğru Bir Adım da" siz atabilirsiniz. 

[...]

Mavi Taç Tiyatro Ekibi

Mavi Taç Tiyatro Ekibi

Mavi Taç ismiyle "Sağlıklı, Huzurlu, Mutlu Toplum, Aile ve Çocuk hedef ve amacındayız. Amacımızı ise "Bilgi Güçtür" sloganı ile gerçekleştirme gayretindeyiz. Sanatın değiştirici, farkettirici, iyileştirici, öğretici ve geliştirici yönünün farkında olarak gücün kaynağının "Bilgi" olduğunu sanatla ortaya koymaya çalışacağız. Mavi Taç Tiyatro ekibi çalışmalarına başlaması için kaynak arayışlarımız devam etmektedir.  

[...]

  • 1
  • 2

Haber Ara