Mülteci Çocukların Sosyal Uyumu

Mülteci Çocukların Sosyal Uyumu

Samsun'da sokakta, trafikte, kaldırımda dilenen, satıcılık yapan, başı boş gezen çocuk sayısında ki artış herkesin dikkatini çekmektedir. Keza durum tüm ülkemizde aynıdır. Bu kapsamda taslağı hazır olan projemizde öncelikli olarak çocukların sosyal rehabilitasyonundan başlamak gerektiği düşüncesiyle projemiz 6 ile 16 yaş arası mülteci çocuklarıyla annelerini kapsamakta, sosyal rehabilitasyon yanı sıra istihdam hedeflerimizde bulunmaktadır. 

[...]

Öğrencilerimize Yönelik Kariyer Planlaması

Öğrencilerimize Yönelik Kariyer Planlaması

 Gelecek kaygısı aynı zamanda motivasyonu olumsuz etkileyerek kariyer planlaması aşamasına geçilmesini engellemektedir. Gelecek kaygısı ve kariyer planlaması ile ilgili okulunuz öğrenci ve velilerine yönelik Mavi Taç'ın ücretsiz sunumlarından faydalanabilirsiniz.

[...]

Samsun İçin Mutlu Öğün Vakti

Samsun İçin Mutlu Öğün Vakti

Eğitim Öğretimin tam gün olmasıyla birlikte beslenme sorunu yaşayan sosyo ekomik düzeyi düşük öğrencilerimizin sağlıklı beslenmesine destek oluyoruz. Daha çok sayıda çocuğumuza ulaşmak için siz de destek olabilir proje ayrıntılarına içerikten göz atabilirsiniz.

[...]

Sınav Kaygısı ve Motivasyon Sunumları

Sınav Kaygısı ve Motivasyon Sunumları

Bu programla kapsamında hedefimiz mevcut eğitim sistemleri içerisinde çocuklarımızın üzerine kaygı sorunuyla birlikte psikolojik ve ruhsal sorunlar yüklenmesini engellemektir. Her biri birbirinden farklı yeteneklere sahip olan çocuklarımızın var olan yeteneklerini de bu şekilde törpüleyip mutsuz yetişkinler olmasına sebep olmaktayız. Talep etmeniz yeterlidir.

[...]

Spor ve Psikososyal Destek

Spor ve Psikososyal Destek

Spor ve psikososyal destek ile ilgili planlanan eğitim programları talep eden ilgili tüm gruplara sunulabilmektedir. Program lisanslı sporcu, antrenör ve aynı zamanda sosyal hizmet uzmanı olan Saim Sezgin tarafından yürütülmektedir. 

[...]

Suça Sürüklenen ve Suç Mağduru Çocuklar

Suça Sürüklenen ve Suç Mağduru Çocuklar

Mağdur ve suça sürüklenen çocuklarla çalışan kamu kurumu meslek profesyonellerine (hakim, savcı, öğretmen, polis, avukat, psikolog, sosyal hizmet uzmanı) yönelik planlanan programda öncelikli olarak bu durumda ki çocuklar ile iletişim, görüşme ve mülakat teknikleri, doğru yaklaşım ve gözlem yapabilme becerilerinin geliştirilmesinin yanında bu durumdaki çocuklarla ilgili makro düzeyde koruyucu, önleyici, geliştirici ve tedavi edici mekanizmaların güçlenmesinin sağlanması planlanmaktadır.

[...]

Ücretsiz Psikososyal Yardımlar

Ücretsiz Psikososyal Yardımlar

Mavi Taç'ın temel kuruluş amaçlarından biri olan aile ve çocuklara ücretsiz piskolojik destek sağlamak, psikolojik ve kişilik testlerini yaparak terapi ve tedavilerini üstlenmek, sosyal iyileşme ve farkındalık oluşturmak, doğru hukuksal yönlendirmeleri yapmak, eğitim programları düzenlemek ve diğer gerekli tüm alanlarda aile ve çocuk odağında plan ve projeler geliştirmektir. Herhangi bir konuda psikolojik, sosyal, adli veya sağlık sorunu yaşıyorsanız mutlaka randevu alarak uzman psikolog, avukat, eğitimci, sosyal hizmet uzmanı, sosyolog ve hekimlerimize danışınız.  

[...]

Yeteneklerinizi Öğrenin

Yeteneklerinizi Öğrenin

Talep eden çocuk, genç ve yetişkin herkesin çeşitli ölçeklerle var olan yeteneklerini tespit ederek bir rapor halinde kendilerine sunuyoruz. Kendinize veya çocuğunuza dair merak ettiğiniz güçlü taraflarınızı öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz. 

[...]

  • 1
  • 2