Uygulamalı Sosyal Hizmet Atölyesi Yaz Kampı

Uygulamalı Sosyal Hizmet Atölyesi Yaz Kampı

Bu program 01 Ağustos ile 06 Ağustos tarihleri arasında Kılıçdede Mah. Saadet Cad. No: 138/5 İlkadım/SAMSUN adresinde 6 gün boyunca saat 10:00 İle 17:00 saatleri arasında yürütülecektir. Programın öncelikli amacı sosyal hizmet öğrenci ve mezunlarının mesleğin terapötik becerilerinin farkına varması ve önümüzde ki dönemde Mavi Taç bünyesinde planlanan Sosyal Terapi Okuluna hazırlık oluşturmasıdır. Önceki Atölye programlarından farkı hızlandırılmış yoğun bir program olmasıdır. Eğlenerek insanların sosyal sorunlarına nasıl müdahale edeceğinizi, sosyal bir varlık olan insanın sosyal hizmet mesleğine ve tekniklerine ne derece ihtiyacı olduğunu farkedeceksiniz. Bu farkı bizzat kendinizde göreceğiniz program açık öğretim sosyal hizmet öğrenci ve mezunlarına da açıktır.  

Atölye çalışmaları uygulamalı bir meslek ve disiplin olan sosyal hizmet mesleği odağında katılımcıların; bilgi, beceri ve yeteneklerini artırıp katılımcılara farkındalık kazandırırken öncelikle katılımcının kendine dönerek kendi sorun çözme becerilerini artırmayı hedeflemektedir. Buradaki dayanak “kendi sorunlarını çözemeyen sosyal hizmet uzmanı başkalarının sorunlarını çözemez”dir.   

[...]

9 Temmuz 2018 Pazartesi
Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi

Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi

Meb Talim ve Terbiye Kurulu Zeka Oyunları Müfredatına uygun

Üniversite Onaylı Süpervizyon Dâhil 40 Saatlik Eğitmen Sertifikası

Her branştan okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise öğretmenleri, psikolog, psikolojik danışman, sosyal hizmet uzmanı, çocuk gelişimi uzmanı ve alana ilgi duyan tüm kişiler katılabilir.

[...]

3 Temmuz 2018 Salı
  • 1