Çocuklar İçin Adalet Çalıştayı

Çocuklar İçin Adalet Çalıştayı

Kuruluşumuz bu proje ile Samsun düzeyinde "Çocuk Adalet Sistemini" etkin ve aktif hale gelmesini hedeflemektedir. İlgili tüm kurum ve kuruluş yetkililerini bir araya getirerek Samsun özelinde geleceğin yetişkinleri olacak çocuklarımızı "suç kavramı ve eyleminden" nasıl uzak tutabiliriz sorusuna cevap aramayı amaçlamaktayız.22 Temmuz 2018 Pazar


5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu birçok kamu kurumu ve görevlisine sorumluluklar yüklemektedir. Çocuk adalet sisteminin beklendiği gibi işlemesi için bu kamu kurum ve görevlilerinin ilgili kanun çerçevesinde son derece etkin bir şekilde işbirliği ve koordinasyon içerisinde çalışması gerekmektedir. Kuruluşumuz bu proje ile Samsun düzeyinde "Çocuk Adalet Sistemini" etkin ve aktif hale gelmesini hedeflemektedir. İlgili tüm kurum ve kuruluş yetkililerini bir araya getirerek Samsun özelinde geleceğin yetişkinleri olacak çocuklarımızı "suç kavramı ve eyleminden" nasıl uzak tutabiliriz sorusuna cevap aramayı amaçlamaktayız.

Uyarı: Program Başlık ve İçerik Olarak Fikirsel Çerçevede Hukuksal Koruma Altında Olup Tüm Hakları Mavi Taça Aittir. İzinsiz kullanılamaz.

Kişisel ve kurumsal gelişim eğitim programlarımız psikososyal grup çalışması temelinde yürütülmekte olup drama, rol-play, ısınma oyunları, interaktif etkinlikler, beyin fırtınası, takım çalışması ve en güncel yöntemlerle desteklenmektedir. Daha önceki eğitimlerimizden farklı örneklere ve hakkımızda basında çıkan haberlere ulaşmak için buraya ve renklendirilmiş ifadelere tıklayabilirsiniz.

Aile, çocuk, ergen, genç ve diğer yetişkinlere sunulan tüm kişilik ve psikolojik testler, danışmanlık ve terapi hizmetleri, bireysel ve kurumsal gelişim eğitimleri içerikleri bakımından planlı, bilimsel ve etik kurallar çerçevesinde disipline edilerek yapılandırılmıştır. Sunum ve etkinlikler, terapi ve danışmanlıklar alanında uzman akademisyenler, sosyal hizmet uzmanları, psikologlar, pedagoglar ve alanında uzman diğer profesyoneller tarafından yürütülmektedir. Bilgi ve becerisiyle bizi destekleyen akademisyen ve uzmanlarımız hakkında detaylı bilgi almak için bu linke göz atmanızı tavsiye ederiz.

Mavi Taç bir sivil toplum fikri olup temel yaklaşımı “Gelişmiş Bir Toplum İçin Çocuklara Doğru Bir Adım Daha!” prensibine dayanmaktadır. Sağlıklı, sorun çözme becerisi gelişmiş, farkındalık düzeyi yüksek yetişkinler o derece sağlıklı çocuklar demektir. Bizim için her bakımdan (fiziksel, ruhsal ve sosyal) sağlıklı çocuklar ise o derece gelişmiş bir tolum anlamı taşımaktadır. Bu temelde öncelikle sosyo-ekonomik düzeyi düşük tüm kesimlere ücretsiz sivil toplum hizmetleri sunmaktayız. Kamu yararına sunulan sivil toplum faaliyetlerinin kuruluş tüzüğü çerçevesinde geniş bir yelpazesi bulunmakta fakat şimdilik sadece Samsun İlimizde hizmet verebilmekteyiz. Ayrıca tüm bu hizmetleri sürdürülebilir kılmak için bazı özel eğitim ve danışmanlık hizmetlerini tüzük çerçevesinde belirlenen şekliyle bağış karşılığında sunma imkanına sahibiz. Diğer tüm ayrıntılar için 0850 840 84 55 veya 0542 362 7 362 nolu telefonlardan bilgi alabilir ayrıca bu linke göz atabilirsiniz. Kuruluş öykümüz ve amaçlarımız için buraya, sosyal medya ve diğerleri için renklendirilmiş alanlara tıklayabilirsiniz.    youtube   instagram   facebook     twitter